Kresťanský diktát

Autor: Tomáš Buchal | 14.12.2013 o 9:36 | (upravené 14.12.2013 o 10:08) Karma článku: 14,32 | Prečítané:  1036x

Neviem či som si to nevšimol alebo čo, ale staré dobré kresťanské príslovie "modli sa a pracuj" bolo hádam relevantné niekedy v stredoveku. Ale niekto by nám tu rád plieskal bičom aj v 21. storočí, kedy by už mohol mať človek od takýchto vecí trošku pokoj.

Dnes som v mienkotvornom denníku čítal, že kresťanské organizácie založili nejakú Alianciu za rodinu. Niekto asi nemá čo na robote, všakže? Len sa škamrať do života iných ľudí. Pekne nadiktovať kto, ako a čo má robiť. Nazvyme to "riadená socializácia".

Aliancia by rada chránila rodinu pred hnusnými sodomistickými prejavmi našej zvrátenej spoločnosti. Najlepšie by bolo asi povolať inkvizítorov v tej najtvrdšej podobe rovno niekde zo Španielska. K tomu postaviť hranice a uškvariť všetkých pekelných vyslancov, pohanov, homosexuálov a všetkých, ktorí sa postavia proti najsvätejšej ideológii celej galaxie.

Samozrejme, každý má právo na svoj názor, spôsob života, ideológiu... Pretože žijeme kde? Síce v rádoby, ale predsa v demokracii. A v takmoto zriadení by hádam všetci ľudia mali byť slobodní a rovní bez ohľadu na všetko...

Preto nechápem, prečo chce jedna skupina obyvateľstva diktovať svoje myšlienky? A ešte k tomu cez zmenu ústavy a cez inštitút referenda? Tak prosím, ale kto to bude platiť? Money nie sú ani na chleba nieto ešte na takéto výkriky do tmy. Druhá vec je, že našťastie otázky ľudských práv nemôžu byť predmetom referenda. Pretože ľudské práva sú aj o tom ako budem žiť, s kým budem žiť a keby aj v hriešnom nemanželskom "zväzku".

Určite týmto nechcem uraziť nikoho, kto vyznáva svoju vieru a má svoje názory ako má vyzerať spoločnosť. Je to v poriadku. Ale hovorí sa "ži a nechaj žiť". A tým by sa mal riadiť každý...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar konšpirácie podporil, hoci ich má odhaľovať

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal šéf polície podľa prezidenta Andreja Kisku vysvetliť. Vládni politici mlčia.

KOMENTÁRE

Policajný prezident podporuje zbrane namierené proti nám

Obhajoba Gašparovho nadriadeného Kaliňáka však neobstojí.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?