Tá naša, demagógia...

Autor: Tomáš Buchal | 7.5.2013 o 10:02 | (upravené 7.5.2013 o 10:13) Karma článku: 10,16 | Prečítané:  402x

Už v dávnych časoch ľudskej existencie existovali vodcovia, ktorí prahli po tom, čo dokáže človeka pohltiť natoľko, že cesta späť je už len komplexným úpadkom. To dokáže s človekom spraviť „moc". Sila pohlcujúca a meniaca charakter človeka do obludných rozmerov. Sila, ktorá dokáže manipulovať masami a pri správnom namiešaní charakterových vlastností politika kompletne meniť myslenie ľudí.

Človek musí mať pre pôsobenie v najvyšších sférach politického života „talent". Ide o sféry, kde kývnutie hlavou dokáže zmeniť životy ľudí. Tu nestačí prachobyčajná inteligencia, vzdelanie a pod. Potrebný je pokrútený charakter, chýbajúca chrbtová kosť, schopnosť klamať do oči tak, že obyčajný človek tomu nakoniec uverí. To je len stotina toho čo konkrétne v slovenskej politike úspešne posúva znova a znova našich politických zástupcov na tie isté miesta. Je to len s tým rozdielom, že vždy sa vyvesí vlajka inej farby: modrá, červená a nakoniec je z toho celá dúha luhárstva, demagógie, populizmu, manipulácie a iných spôsobov tzv. vládnutia. Áno, presne takáto ja naša krásna slovenská politická scéna.

Konkrétne taká demagógia. Už v Starovekom Grécku perfektný nástroj na ovplyvňovanie hlavičiek slobodných občanov. V súčasnej (aj nedávno minulej) slovenskej politike hlavný spôsob manipulácie s obyvateľmi tohto štátu, kedy klamstvo suverénne stojí na piedestáli hodnôt a občan SR je ideálnym pokusným králikom papkajúcim mrkvičku lží a pýtajúcim si ešte viac a viac. Človek tu žijúci chce totiž len dôstojný a kľudný život. Zároveň však chce uspokojiť svoje túžby a pudy. A najlepším liekom nie je nič ideálnejšie ako práve demagógia, ktorá poskytuje kompletnú ópiovú kúru so všetkými možnými vymoženosťami.

„Dobrý deň, čo si dáte?" pýta sa slovenský politik.

„Dám si jedno malé klamstvo." odpovedá hladný to občan.

„Máte nejaké konkrétne požiadavky?" mädlí si ruky politik.

„Áno, vyšší plat a sociálne istoty k tomu." slintá občan.

„Hehe". uškŕňa sa politik a vchádza do kuchyne, z ktorej počuť po zadaní objednávky len hurónsky smiech.

 

Hovorí sa, že lož má krátke nohy. Sakra, aké nohy nám to tu stále vládnu?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?